Bugun...1950'DEN GÜNÜMÜZE ŞİİRİMİZ KONUŞULDU

Tarih: 26-04-2021 13:29:00 + -


Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği Kent & Kültür Söyleşileri, zoom ve Youtube üzerinden online olarak gerçekleşmeye devam ediyor. Söyleşide bu ayki konuğu ise sevilen edebiyatçı Necmiye Alpay oldu. Tepebaşı Belediyesi’nin beğeniyle takip edilen ve şehrin kültür geleneği haline gelen Kent & Kültür Söyleşileri, farklı isimleri Eskişehirlilerle bir araya getirmeyi sürdürüyor.


1950'DEN GÜNÜMÜZE ŞİİRİMİZ KONUŞULDU

Koronavirüs dolayısıyla online olarak gerçekleştirilen söyleşinin bu ayki konuğu sevilen yazar Necmiye Alpay oldu. Koordinatörlüğünü Haydar Ergülen’in yaptığı “Necmiye Alpay’la 1950’den Günümüze Şiirimiz” adlı söyleşide katılımcılar, keyifli bir edebiyat sohbetine tanık oldu. Programda Alpay, 1950’den bu yana Türk şiiri üzerine paylaşımlarda bulundu. Dilci ve denemeci olan Alpay ayrıca çeşitli çeviri çalışmaları, üçü dil, ikisi edebiyat ve şiir alanında olmak üzere beş kitabı hakkında da bilgiler verdi.

Kültürel yaşam, edebiyat, müzik ve şiirin ele alındığı Kent & Kültür Söyleşileri, farklı konukları Eskişehirliler ile buluşturmaya devam edecek. Öte yandan online olarak gerçekleştirilen söyleşiler, Tepebaşı Belediyesi’nin “tepebasibld” adlı Youtube kanalından izlenebiliyor.


Etiketler :

DİĞER EKONOMİ Haberleri

YUKARI