Bugun...ALZHEIMER İLE YAŞAM: GÜVENLİ EV ORTAMI

Tarih: 19-10-2021 23:10:11 + -


Tepebaşı Belediyesi’nin, Alzheimer hastalığına karşı bilgilendirici etkinliği “Alzheimer ile Yaşam” devam ediyor. Programda bu hafta uzmanlar, Alzheimer ile yaşamda “Güvenli Ev Ortamı” konusunu ele alacak.


ALZHEIMER İLE YAŞAM: GÜVENLİ EV ORTAMI

Tepebaşı Belediyesi, Alzheimer konusunda farklı disiplinden uzmanlar ve hasta yakınlarının katılımı ile “Onlar Seni Unutmadan Sen Onları Hatırla” başlıklı söyleşiyi, vatandaşlar ile buluşturmaya devam ediyor.

Online olarak düzenlenen söyleşide moderatörler Eskişehir Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar ve Dr. Aslı Ünügür’ün bu haftaki konuğu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi H. Hakan Uysal olacak. Programda uzmanlar, Alzheimer hastası yakınlarının ev ortamında dikkate alması gereken hususları, hasta güvenliğinin sağlanması konusunda ev ortamının önemini işleyecek. Programda her hafta olduğu gibi katılımcılardan gelen sorular da yanıtlanacak.

Etkinlik, Tepebaşı Belediyesi’nin “tepebasibld” adlı Youtube kanalından ve Zoom üzerinden (meeting ID: 852 7743 4219) canlı olarak izlenebilecek. 21 Ekim Ekim Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek programa, “tepebasi.bel.tr/etkinlikler.asp” sayfasında bulunan linkten de ulaşılabilecek.


Etiketler :

DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI