Bugun...MATEMATİK EVİ'NDE KAYITLAR 1 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Tarih: 26-08-2021 17:05:40 + -


Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdiren Matematik Evi’nde yeni dönem için kayıtlar 1 Eylül’de başlıyor. Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi’nde eğitimler devam ediyor.


MATEMATİK EVİ'NDE KAYITLAR 1 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan merkezde matematik öğrenmenin farklı, kolay ve eğlenceli yollarını keşfediliyor. Ezbere dayanmayan ve klasik yöntemlerin dışında oyunlarla, katılımcıların hayal güçlerini geliştirirken matematiksel zekalarını da artırmaları hedefleniyor. Resim çizerek matematik öğrenme yolu olan donguri yönteminden somut materyallere, origamiden yapbozlara ve matematiksel oyunlara kadar pek çok metot uygulanan merkez, 2. sınıf öğrencilerinden başlamak üzere herkese hizmet ediyor.

Temmuz 2018’de faaliyete geçen merkezde yeni dönem için kayıtlar 1 Eylül tarihinde başlayacak. Matematik Evi’nde ilkokul seviyesi için Donguri Resimle Matematik, ortaokul seviyesi için Eğlenceli Matematik ve lise seviyesi için de İspatlarla Matematik eğitimleri düzenlenecek.

Matematik Evi eğitimleri için kayıt formuna, duyuru afişinde yer alan karekod üzerinden ulaşılabilecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan merkez yetkilileri ile iletişim kurabiliyor.


Etiketler :

DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI