Bugun...ONLİNE DANIŞMANLIK HİZMETİNE YOĞUN İLGİ

Tarih: 25-06-2020 19:02:14 + -


Tepebaşı Belediyesi tarafından YKS 2020’ye girecek 12. sınıf öğrencileri için sunulan psikolojik danışmanlık hizmeti yoğun ilgi gördü. Belediye uzmanları, sınava girecek öğrenciler ve velilerine önemli tavsiyelerde bulundu.


ONLİNE DANIŞMANLIK HİZMETİNE YOĞUN İLGİ

Tepebaşı Belediyesi’nin, koronavirüs sürecinde üniversiteye giriş sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için sunduğu online psikolojik danışmanlık hizmeti öğrenci ve velilerden ilgi gördü.

Belediye tarafından 12. sınıf öğrencileri için hizmete sunulan danışma hattında Tepebaşı Belediyesi bünyesinde görev yapan uzman psikologlar, zoom platformu üzerinden kendilerine ulaşan öğrenci ve velilere önemli tavsiyelerde aktardı. Uzmanlar özellikle, “Ebeveynler olarak çocuğumuzu iyi tanımalıyız ve ondan gerçekçi beklentiler içine girmeliyiz. Çocuğumuza olan sevgimizin belirli koşullarda tükenmeyeceğini ve onu her koşulda seveceğimizi sözlerimizle ve davranışlarımızla belli etmeliyiz. Çocuğumuzun gelecekle ilgili hayallerine, hedeflerine, seçimlerine saygı duymalıyız ve onların bu düşüncelerine değer verdiğimizi belirtmeliyiz. Eğer bu fikirler arasında bizim mantığımıza yatmayan durumlar var ise kendi fikirlerimizi kabul ettirmek yerine birlikte konuşarak mantıklı çözüm yolları aramalıyız. Çocuğumuzu başkalarıyla kıyaslamamalıyız. Başka kişilerle kıyaslanmak çocuğumuzda özgüven eksiliği yaratır. Daha sınava girmeden sınav sonucu hakkında konuşmak çocuğumuzda kaygı yaratabilir. Hatırlatmamız gereken mesele sınav anında bilgilerini nasıl en iyi şekilde kullanabileceği olmalıdır” önerisini aktardı.


Etiketler :

DİĞER ESKİŞEHİR Haberleri

YUKARI