Bugun...ŞİFRE: KADINA ŞİDDETE SON

Tarih: 28-11-2021 21:37:20 + -


Tepebaşı Belediyesi, vatandaşların uğrak yerleri arasında bulunan kafelerde, kablosuz internet ağlarının şifrelerinin “kadinasiddeteson” yapılması ile farkındalık yaratan kampanyasına, bu 25 Kasım’da da devam ediyor.


ŞİFRE: KADINA ŞİDDETE SON

Tepebaşı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla farkındalık yaratan kampanyasına bu yıl da devam etti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışma ile kablosuz internet bağlantı ağlarının şifreleri, kadına yönelik şiddete karşı mücadele teması ile değiştirildi. Tepebaşı bölgesinde vatandaşların uğrak yerleri arasında bulunan 5 kafede kullanılan kablosuz internet şifreleri, “kadinasiddeteson” yapılırken, şifreyi öğrenen vatandaşlar da uygulamayı takdir ettiklerini belirtiyor. Çalışma ile internetin günümüzde yaygın olarak kullanılması ve internet kullanıcılarının gittikleri mekanlarda kablosuz ağ kullanımını talep etmeleri nedeniyle çok sayıda kişinin dikkatinin, bu yöne çekilmesi sağlanıyor. Uygulamaya katılan işletmeler arasında Walker's Coffee House, Caffe İtalyan, '78 Coffee, Black Cat Coffee ve Kahve Ateşi bulunuyor.

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak üzere kampanyaya katılmak isteyen işletmeler, konuyla ilgili bilgi almak üzere 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından Tepebaşı Belediyesi’ne ulaşabiliyor.


Etiketler :

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI